[WATCH]
Festival season is officially in full swing! With Ultra already a few weeks behind us, hipsters, ravers and music enthusiasts alike are rallying together to celebrate the long awaited return of Coachella. Last week, YouTube declared that it would be streaming live sets from Coachella Valley Music and Arts Festival’s kick off weekend for the fifth consecutive year. YouTube and Coachella are offering not one, but three channels, allowing viewers to diversify their live stream experience.

The Coachella 2015 live stream will showcase over 85 artists from various genres. Over the course of the weekend, dance music fans will be able to catch performances by Kaskade (Sunday at 10:55 PST on Channel 1), Madeon (Sunday at 10:45 PST on Channel 3), Porter Robinson, Flosstradamus, Alesso, Deorro, What So Not and many more. Check out the live stream timetable below and be sure to tune in!

Coachella 2015 Live Webcast: Channel 1

Coachella 2015 Live Webcast: Channel 2

Coachella 2015 Live Webcast: Channel 3

FRIDAY APRIL 10th (All times PST)

3:35 PM – Haerts – Channel 1
3:35 PM – Eagulls – Channel 2
3:35 PM – Cloud Nothings – Channel 3
4:10 PM – Reverend Horton Heat – Channel 1
4:25 PM – Brant Bjork and the Low Desert Punk Band – Channel 2
4:50 PM – George Ezra – Channel 1
4:55 PM – Kiesza – Channel 3
5:20 PM – Sylvan Esso – Channel 2
5:30 PM – Charles Bradley and his Extraordinaires – Channel 1
6:10 PM – Kimbra – Channel 2
6:20 PM – The War On Drugs – Channel 1
6:45 PM – Hot Natured – Channel 3
7:10 PM – Raekwon and Ghostface Killah – Channel 2
7:10 PM – Alabama Shakes – Channel 1
7:40 PM – Keys N Krates – Channel 3
8:05 PM – Gorgon City – Channel 2
8:20 PM – Interpol – Channel 1
8:30 PM – DJ SNake – Channel 3
8:50 PM – Azealia Banks – Channel 2
9:15 PM – Tame Impala – Channel 1
9:30 PM – R3HAB (Part 1) – Channel 3
9:35 PM – Nero – Channel 2
10:00 PM – Porter Robinson – Channel 3
10:30 PM – Lykke Li – Channel 2
11:00 PM – R3HAB (Part 2) – Channel 3
11:20 PM – Ride – Channel 2
11:35 PM – Alesso – Channel 3
12:05 PM – Todd Terje and the Olsens – Channel 2

 

SATURDAY APRIL 11th (All times PST) 

3:35 PM – Clean Bandit – Channel 1
3:35 PM – Royal Blood – Channel 2
3:35 PM – Parquet Courts – Channel 3
4:40 PM – Milky Chance – Channel 1
4:15 PM – Benjamin Booker – Channel 2
4:15 PM – Lights – Channel 3
5:30 PM – St. Paul & the Broken Bones – Channel 1
4:55 PM – Toro y Moi – Channel 2
5:00 PM – Perfume Genius – Channel 3
6:15 PM – Hozier – Channel 1
6:00 PM – Yelle – Channel 2
5:40 PM – Chet Faker – Channel 3
7:05 PM – Run the Jewels – Channel 1
6:45 PM – Bad Religion – Channel 2
6:35 PM – Andrew McMahon in the Wilderness – Channel 3
8:15 PM – Alt-J – Channel 1
7:35 PM – Glass Animals (partial set) – Channel 2
7:25 PM – Belle & Sebastian – Channel 3
9:15 PM – Jack White – Channel 1
8:00 PM – Father John Misty – Channel 2
8:20 PM – Duke Dumont – Channel 3
11:00 PM – Flosstradamus – Channel 1
8:50 PM – Jungle – Channel 2
9;25 PM – Gramatik – Channel 3
11:55 PM – Axwell ^ Ingrosso – Channel 1
9:30 PM – Tyler the Creator – Channel 2
10:20 PM – Dirty South – Channel 3
10:20 PM – FKA twigs – Channel 2
11:15 PM – Deorro – Channel 3
11:25 PM – The Weeknd – Channel 2
12:15 PM – Ratatat – Channel 3
12:25 PM – Antemasque (partial set) – Channel 2

 

SUNDAY APRIL 12th (All times PST)

3:35 PM – Circa Survive – Channel 1
3:35 PM – MO – Channel 2
3:35 PM – The Orwells – Channel 3
4:30 PM – Mac DeMarco – Channel 1
4:20 PM – Sturgill Simpson – Channel 2
4:10 PM – RAC – Channel 3
5:25 PM – Jenny Lewis – Channel 1
5:10 PM – St. Lucia – Channel 2
5:00 PM – Panda Bear – Channel 3
6:25 PM – Ryan Adams – Channel 1
6:00 PM – Tycho – Channel 2
5:45 PM – What So Not – Channel 3
7:25 PM – Marina & the Diamonds (partial set) – Channel 1
6:50 PM – Vance Joy – Channel 2
6:45 PM – Martin Solveig – Channel 3
7:55 PM – Kaskade – Channel 1
7:40 PM – The Cribs – Channel 2
7:45 PM – Madeon – Channel 3
8:45 PM – Florence + the Machine – Channel 1
8:25 PM – Stromae – Channel 2
8:45 PM – New World Punx – Channel 3
9:15 PM – St. Vincent – Channel 2
9:45 PM – David Guetta – Channel 3
10:10 PM – Fitz & the Tantrums – Channel 2
11:00 PM – Kygo (partial set) – Channel 3
11:30 PM – Jamie xx (partial set) – Channel 3