On Saturday, Miami Music Week will have been in full swing for a couple of days now–having begun Tuesday and gradually increasing the pace each passing day. Besides the obvious, stacked lineup that is Ultra Music Festival, there are plenty of day and night parties to suit any genre loving dance music fan and we’re here to give you the scoop on all of them!

1. Claude VonStroke presents The Birdhouse

Claude VonStroke presents The Birdhouse
Where: Delano Beach Club

When: 02:00 PM till 11:00 PM

Lineup: Claude VonStroke, Denney, Honey Dijon, Jesse Rose, Joris Voorn, J.Phlip, Kim Ann Foxman, Skream, Solardo, Walker & Royce

Tickets

2. Cosmic Gate & Friends Sunset Cruise

Cosmic Gate & Friends Sunset Cruise
Where: Biscayne Lady

When: 03:00 PM till 09:00 PM

Lineup: Cosmic Gate with special guest Roberto Gonzalez

Tickets

3. No Sugar Added

Where: Nikki Beach

When: 12:00 PM till 05:00 AM

Lineup: 3LAU, Audien, Autograf, BACONDO, Baggi, Billy Kenny, Bingo Players, Chocolate Puma, CID, Deorro, Dirty Audio, EDX, Firebeatz, Helena Legend, Henry Fong, Jonas Blue, K?D, Landis, Lost Frequencies, Loud Luxury, Mike Williams, Riggi & Piros, Sak Noel, SNBRN, The Him, TJR, Tom Staar, Ummet Ozcan, ZooFunktion, ZOOKEPER

Tickets

4. 12th Annual Get Wet With Boris & Friends

Where: Raleigh Hotel

When: 12:00 PM till 10:00 PM

Lineup: Anthony Attalla, BORIS, Oscar G, Steve Lawler

Tickets

5. Adam Beyer + Joel Mull

Where: Trade

When: 10:00 PM till 05:00 AM

Lineup: Adam Beyer, Joel Mull

Tickets

6. Adventure Club & Friends w/ 3LAU, TJR & More

Where: Mana Wynwood

When: 11:00 PM till 04:00 AM

Lineup: 3LAU, Adventure Club, Loud Luxury, Prince Fox, The Him, TJR, Young Bombs

Tickets

7. Anjunadeep

Where: Gramps Bar

When: 02:00 PM till 02:00 AM

Lineup: Dom Donnelly, James Grant, Jody Wisternoff, Kidnap Kid, Luttrell, Moon Boots, Yotto

Tickets

8. APACHE B2B VIRGINIA DA CUNHA

Where: The Deck Lounge At Island Gardens

When: 10:00 PM till 02:00 AM

Lineup: Apache, Virginia Da Cunha

Tickets: FREE

9. ART X BEATS 2017

Where: Gallery 212 Miami

When: 05:00 PM till the party ends

Lineup: Chris Del Solar, DJ B.I.G. Willie, Jason Perez, Marchello, Sambo, Sutton, Yanik Coen

Tickets: FREE

10. Bedrock Miami w/ John Digweed

Where: Treehouse

When: 10:00 PM till 05:00 AM

Lineup: Eagles & Butterflies, John Digweed

Tickets

11. Chuckie Exclusive Hip Hop Set & Special Guests

Where: Rockwell Miami

When: 11:30 PM till 05:00 AM

Lineup: Chuckie

Tickets

12. Clubhouse Jamboree

Where: Yuca

When: 09:00 PM till 05:00 AM

Lineup: Ameer Brooks, Little Louie Vega, Timmy Regisford, Ultra Nate

Tickets

13. Coldharbour Ocean Drive

Where: Clevelander Hotel

When: 10:00 PM till 04:00 AM

Lineup: Fisherman & Hawkins, Grube & Hovsepian, Novaspace, Romina, Solid Stone

Tickets

14. Crosstown Rebels present Get Lost Miami – 12th Session

Where:

When: 05:00 AM till 05:00 AM

Lineup: Art Department, Atish, Audiofly, Bedouin, Behrouz, Be Svendsen, Bill Patrick, Citizenn, Damian Lazarus, Dance Spirit, Davi, Deniz Kurtel, Denney, Dennis Ferrer, DJ Sneak, DJ Three, D’Julz, Doc Martin, Ellen Allien, Francesca Lombardo, Fur Coat, Guti, Guy Gerber, Infinity Ink, Joeski, John Monkman, Jonas Rathsman, Kenny Glassgow, Kevin Knapp, Lee Foss, Martin Buttrich, Mr. C, Nicolas Matar, Nic Stojan, Pan Pot, Satori, Skream, Soul Clap, Thugfucker, Tiga

Tickets

15. DaM-FunK

Where: Floyd

When: 10:00 PM till 05:00 AM

Lineup: DaM-FunK

Tickets

16. David Guetta

Where: LIV Nightclub

When: 11:00 PM till 05:00 AM

Lineup: David Guetta, Jonas Blue, Kungs

Tickets

17. DJ Harvey All Night Long

Where: Electric Pickle

When: 10:00 PM till 05:00 AM

Lineup: DJ Harvey

Tickets

18. DJ MAG After Dark w/ KSHMR + Special Guests

Where: MAPS Backlot

When: 11:00 PM till 05:00 AM

Lineup: KSHMR

Tickets

19. EDX presents No Xcuses

Where: FDR at The Delano

When: 11:00 PM till 05:00 AM

Lineup: EDX

Tickets

20. Electric Splash Rooftop Pool Party

Where: W Miami

When: 12:00 PM till 09:00 PM

Lineup: Dubvision, Helena Legend, Michael Woods, Mike Williams, Shaun Frank, Tegi, Thomas Gold

Tickets

21. Erick Morillo Birthday Celebration

Where: Wall

When: 11:00 PM till 05:00 AM

Lineup: Erick Morillo

Tickets

22. Eric Prydz presents Pryda

Where: Space Miami

When: 11:00 PM till 02:00 PM

Lineup: Eric Prydz

Tickets: SOLD OUT

23. Essential Salted

Where: Thirteen O’ Six

When: 04:00 PM till 03:00 AM

Lineup: Danny Krivit, DJ Mark Brickman, Dsided, Fred Everything, Jarred Gallo, Jask, Jay-J, Lisa Shaw, Miguel Migs, Tony Humphries

Tickets

24. Firebeatz at W Miami

Where: W Miami

When: 10:30 PM till 04:30 AM

Lineup: Firebeatz, Malone, Redondo

Tickets

25. Hot Cakes vs illeven eleven vs DogEatDog Records

Where: Wynwood 5th Ave

When: 05:00 PM till 05:00 AM

Lineup: Alekay, ANDREZ, atHooker, Deekline, Dj Fixx, DJ Geebo, DJ Huda Hudia, DJ Matrix NLP, Dmoney, dozier, Dustin Dynasty Nelsonv, FM-3, GN (G$Montana & NeuroziZ), Gustolabs, IDivine, Jason Brown, JimitheGenius, Keith Mackenzie, Merlyn, Seth Vogt, Shade, Si-Dog, Skitch, Supernaut, Timmy Teaze, Tom Pettit

Tickets

26. Juicy Friends with Robbie Rivera

Where: River Yacht Club

When: 12:00 PM till 12:00 AM

Lineup: Chris Sammarco, Junior Sanchez, Paige, Robbie Rivera, Sted-E & Hybrid Heights, Todd Terry, Wally Lopez

Tickets

27. KINK BEATS 2 (Our 30th annual Music Week event)

Where: Wine Vault

When: 08:00 PM till 04:00 AM

Lineup: Aramix Vega, Cris Ruiz, Dena Carman, Hannah Laing, Jenna Gilmore, Lady Verse, Marcos Carnaval, Master Feathers, MC Eyecue, Metaphysical

Tickets

28. Life Aquatic Yacht Party Ft Justin Martin + Ardalan

Where: Le Musette

When: 06:00 PM till 10:00 PM

Lineup: Ardalan, Justin Martin

Tickets

29. Lost Frequencies & Friends Pool Party w/ Nora En Pure + More

Where: The Confidante Hotel

When: 12:00 PM till 11:00 PM

Lineup: Autograf, Lost Frequencies, Nora En Pure, The Magician

Tickets

30. MATOMA

Where: E11even Miami Rooftop

When: 10:00 PM till 06:00 AM

Lineup: Matoma, The Aston Shuffle, The Magician, Two Friends

Tickets

31. Miami In Session

Where: Mondrian South Beach

When: 12:00 PM till 08:00 PM

Lineup: Andretta, Carlos Pouso, David Herrero, Doc Brown, Harry Romero, Jesse Perez, Joseph Anthony, Ollie Sanders, Siwell, Todd Terry

Tickets

32. Mosaic Curated by Maceo Plex

Where: Soho Studios

When: 10:00 PM till 05:00 AM

Lineup: Danyelino, Maceo Plex, Marcel Dettmann, Mike Servito, North Lake, Stephan Bodzin

Tickets

33. Music On feat. Marco Carola & Guest (PATIO)

Where: Heart

When: 11:00 PM till 11:00 AM

Lineup: Marco Carola

Tickets

34. NERVO NATION

Where: Hyde Beach

When: 12:00 PM till 11:00 PM

Lineup: Chief Keef, Chuckie, Hook N Sling, Lady Bee, Michael Feiner, Nervo, Nora En Pure, Robbie Rivera

Tickets

35. Play It Down Records Presents: Jesse Rose Final World Tour

Where: Coyo Taco

When: 10:00 PM till 05:00 AM

Lineup: Ardalan, Harry Romero, Harvard Bass, Jesse Rose, Junior Sanchez, Justin Martin

Tickets

36. Punks Pool Party

Where: Albion Hotel

When: 12:00 PM till 09:00 PM

Lineup: Christian Martin, Deekline, DJ Icey, Freestylers, Left/Right, mafia kiss, Marten Horger, Merlyn, Shade, Si-Dog, Stanton Warriors, Supernaut

Tickets

37. Quintino & Friends

Where: Mynt Lounge

When: 11:30 PM till 05:00 AM

Lineup: Quintino

Tickets

38. Reh3b & Friends

Where: Surfcomber

When: 12:00 PM till 11:00 AM

Lineup: Reh3b

Tickets

39. Roger Sanchez presents UNDR THE WATR

Where: Epic Hotel

When: 12:00 PM till 11:00 PM

Lineup: Cocodrills, Detlef, Harry Romero, Lupe Fuentes, Mike Vale, Patrick M, Roger Sanchez, Weiss

Tickets

40. Rooftop Sessions With Eau Claire + Savy Fontana


Where: Juvia

When: 07:00 PM till 01:00 AM

Lineup: Eau Claire, Savy Fontana

Tickets

41. Sogood Beach

Where: Clevelander Hotel

When: 11:00 PM till 05:00 AM

Lineup: Epicfail, George Acosta, Lavelle Dupree, Plastik Funk, Rivero, Starkillers

Tickets

42. Sogood In Miami 2017 BBQ Event

Where: Wynwood 5th Ave

When: 03:00 PM till 03:00 AM

Lineup: Alexander Orue, Carlos Torre, Edgar V, Epicfail, Exodus, Freshcobar, George Acosta, Herbology, Lavelle Dupree, Marina Bo x Zaa, Nay Jay, Pablo Lopera, Plastik Funk, Scott Christian, Shawn White, Titus1

Tickets

43. Something Wrong Here Miami

Where: The Hangar

When: 11:30 PM till 05:00 AM

Lineup: BlackGummy, K?D, No Mana, Rezz, Varien

Tickets

44. Sonic Flo Music Festival presents LoveHouse

Where: Shore Club

When: 12:00 PM till 07:00 PM

Lineup: CID, Crespo, Damaged Goods, Hook N Sling, Morten

Tickets

45. Souleil In Miami

Where: Ocean’s Ten

When: 02:00 PM till 11:00 PM

Lineup: DJ Ala, jojoflores, Mikeytown, Ray Vasquez, Stacy Kidd

Tickets

46. Spinnin’ Premium Pool Party

Where: Nautilus Cabana Club

When: 12:00 PM till 11:00 PM

Lineup: Dyro, Florian Picasso, Jay Hardway, Kryder, Merk & Kremont, MOTi, Tom Staar

Tickets

47. Stereo Productions (Main Room) / Transmit (Basement)

Where: Heart

When: 11:00 PM till 11:00 AM

Lineup: BORIS, Carlo Lio, Chus & Ceballos, Cocodrills, David Herrero, Dennis Cruz, Fronter, Jean Pierre, Mathias Kaden, Oscar L, Rafa Barrios, Saeed Younan, Supernova

Tickets

48. Story Presents: Axwell Λ Ingrosso

Where: Story

When: 11:00 PM till 05:00 AM

Lineup: Axwell ^ Ingrosso

Tickets

49. TEN IBIZA Saturday MMW2017

Where: Segafredo Brickell

When: 09:00 PM till 05:00 AM

Lineup:

Tickets: FREE

50. The Originals

Where: Basement Miami

When: 11:00 PM till 05:00 AM

Lineup: Clark Kent, D-Nice, Rich Medina, Stretch Armstrong, Tony Touch

Tickets

51. The Secret Stash feat. Yheti

When: 10:00 PM till 05:00 AM

Lineup: BeardThug, Eazy Baked, Juju Beats, Salty, Serious Jorge, Skinny Hendrix, Spankalicious, The Galactic Effect, VAMPA, Yheti

Tickets

52. ZEDD

Where: E11EVEN MIAMI

When: 10:00 PM till 06:00 AM

Lineup: MAKJ, Slushii, Sultan & Shepard, Zedd

Tickets